UA / RU
Підтримати ZN.ua

NASA продовжило місію телескопа "Хаббл"

Останнім часом телескоп часто стикається із труднощами, але його роботу все одно вирішили продовжити.

NASA вирішило продовжити місію телескопа «Хаббл» до 30 червня 2026 року. Як повідомляється на сайті агентства, воно виділило оператору апарату - Асоціації університетів з дослідження в галузі астрономії (AURA), - 215 мільйонів доларів.

Ці кошти будуть спрямовані на функціонування Інституту досліджень космосу за допомогою космічного телескопа (STScI), що входить до AURA. Загальний бюджет контракту між NASA та STScI виріс до 2,4 мільярда доларів.

Зазначається, що виділені кошти будуть направлені на фінансування робіт та сервісів, які необхідні для підтримки наукової місії «Хаббла». Ці послуги та системи включають технічну підтримку наукових підсистем апарату, наземні станції, створені для тих же цілей, проведення спостережень і наукових програм, архів з даними наукових спостережень та інше.

Читайте також: "Хаббл" зробив нові знімки гігантських планет Сонячної системи

На даний момент команда місії «Хаббла» у Центрі космічних польотів імені Годдарда займається з'ясуванням причин виникнення проблеми зі зникненням кількох синхронізаційних повідомлень між інструментами телескопа та комп'ютером корисного навантаження. Через це телескоп припинив наукову роботу 25 жовтня, 7 листопада фахівці змогли повернути до роботи один із інструментів «Хаббла», Advanced Camera for Surveys. Він продовжує функціонувати належним чином, інші інструменти залишаються в безпечному режимі.

Вченим уже вдалося визначити можливі причини несправностей. Надалі вони хочуть внести зміни до програмного забезпечення корисного навантаження, щоб зникнення повідомлень синхронізації не призводило до виключення наукових інструментів. На усунення проблеми може знадобитися кілька тижнів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і відтоді передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову та походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним із найефективніших наукових інструментів в історії".