UA / RU
Підтримати ZN.ua

NASA представило відео космічної погоди у Сонячній системі

Відео демонструє зміну космічної погоди при підльоті станції New Horizons до Плутона.

Дослідники NASA представили анімацію, яка зображує зміни космічної погоди Сонячної системи. Анімація показує рух сонячного вітру в період з лютого по серпень 2015 року, під час підльоту міжпланетної космичечкой станції New Horizons до Плутону. Повідомлення про це було опубліковано на офіційному сайті NASA.

Сонячний вітер представляє собою потік заряджених частинок, які посилає Сонце. Для побудови анімації вчені використовували кілька моделей передбачення сонячної погоди для того, щоб поглянути на події, які деякий час назад зачіпали і Землю.

За словами дослідників, для побудови моделі були використані дані, починаючи з січня 2015 року, оскільки у заряджених частинок йде близько шести місяців на те, щоб подолати шлях від Сонця до Плутона. В якості основної моделі була використана модель Енліль, названа так по імені шумерського бога Сонця.

New Horizons - автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.

Запуск здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) в 2007 році і Плутону - в 2015 році. Після прольоту повз Плутона апарат, можливо, вивчить один з об'єктів поясу Койпера. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.

Міжпланетна станція New Horizons залишила околиці Землі з найбільшою з усіх космічних апаратів швидкістю. В момент вимкнення двигунів вона склала 16,26 км/с (відносно Землі). Геліоцентрична швидкість склала 45 км/с, що дозволило б станції New Horizons піти з Сонячної системи навіть без гравітаційного маневру поблизу Юпітера.

Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч км) 14 липня 2015 року в 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Однак існувала ймовірність, яка дорівнює 0,01%, що New Horizons може бути втрачено через зіткнення з частинками космічного пилу і великими тілами. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.

Очікується, що в 2019 році станція досягне планетоїда 2014 MU69 – об'єкта в поясі Койпера, обраного в якості можливої нової цілі для New Horizons.