UA / RU
Підтримати ZN.ua

NASA представило архів зроблених станцією Dawn знімків Церери

Фотоархів включає в себе фотографії карликової планети, отримані з лютого по травень поточного року.

Під поверхнею Церери знаходиться шар зі солоного льоду
Під поверхнею Церери знаходиться шар зі солоного льоду
© planetary.org

Аерокосмічне агентство США NASA опублікувало архів зроблених станцією Dawn знімків Церери - єдиної карликової планети в поясі астероїдів між орбітами Марса і Юпітера, йдеться на сайт Планетарного суспільства.

На декількох тисячах фотографій, опублікованих NASA, поверхню Церери відрізняється колірним одноманітністю (переважає сірий колір), крім білих плям в районі кратера Оккатор, які мають сині тони. Астрономи вважають, що ці плями являють собою соляні вулкани, а не крижані, як думали раніше.

Перше кольорове зображення карликової планети отримано монтуванням знімків, які були зроблені станцією Dawn 4 травня 2015 року. Людський очей сприймав би Цереру такою, якою вона зображена в лівому верхньому кутку.

Для решти фотографій використовувалися червоний, зелений і синій фільтри, щоб виявити особливості рельєфу Церери. Весь фотоархів об'єднує повнокольорові фотографії Церери, які були отримані в період з лютого по травень 2015 року.

Dawn успішно досяг своєї мети 6 березня поточного року і приступив до вивчення поверхні і надр Церери. Він першим "побачить" карликову планету максимально близько.

На думку вчених, вивчення обох найбільших протопланет допоможе їм визначити, яким чином формувалися планети "молодий" Сонячній системі.

Під час початку третього планового зниження орбіти, 30 червня, зонд Dawn пережив збій і перейшов у безпечний режим, в якому він пробув майже три тижні. За цей час інженери NASA з'ясували, що проблема полягала в неправильній роботі системи, яка управляє положенням одного з трьох іонних двигунів зонда, і вирішили її, перейшовши на інший двигун.

У серпні NASA підготувало "екскурсійний тур" по головним визначним пам'яткам на поверхні Церери – кратеру Оккатор з загадковими білими плямами і горі-піраміді.