Вчені NASA створили симуляцію, яка дозволяє зрозуміти, як виглядає захід на інших планетах. Як повідомляється на сайті агентства, вчений Джеронімо Віллануева створив симуляцію під час роботи над комп'ютерним інструментом для можливої майбутньої місії до Урану.
Для того, щоб перевірити, чи правильно працює інструмент, вчений створив симуляцію кольорів неба Урану та інших планет. На представленому відео можна помітити, як захід Сонця виглядав би для спостерігача з того чи іншого небесного тіла.
Наприклад, на Урані захід Сонця пофарбований у синій колір з відтінками бірюзи. Він з'являється в результаті взаємодії сонячного світла з атмосферою планети. Коли сонячне світло досягає Урану, водень, гелій і метан поглинають червону частину спектру. Синя і зелена частина спектра розсіюються, коли фотони "відскакують" від молекул газу та інших частинок в атмосфері. Подібний ефект робить небо на Землі синім в ясний день.
Крім Урану, в симуляції NASA можна побачити захід Сонця на Венері, Марсі й Титані – супутнику Сатурна.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше астрономи з Університету Меріленда запропонували нове пояснення того, чому обертання Урану відрізняється від інших планет Сонячної системи. На їхню думку, це пов'язано з гігантською системою кілець, яка існувала в минулому.