UA / RU
Підтримати ZN.ua

NASA показало стереозображення Ультіми Туле

Апарат New Horizons пролетів повз об'єкт в Поясі Койпера 1 січня.

Команда місії New Horizons представила стереозображення об'єкта в Поясі Койпера, який отримав назву Ультіма Туле. Як повідомляє NASA, 3D-зображення вдалося отримати завдяки детальним знімкам небесного тіла, які були зроблені апаратом під час прольоту повз нього 1 січня.

Для того, щоб створити стереозображення, дослідники використали знімки, які були зроблені за допомогою камери LORRI (Long-Range Reconnaissance Imager) в ході близького прольоту повз Ультіма Туле 1 січня 2019 року, з відстаней 28 тисяч і 6,6 тисяч кілометрів. Масштаби знімків склали 130 і 33 метри на піксель, відповідно

Вчені використали найчіткіші знімки Ультіми Туле, які дозволяють роздивитися всі деталі поверхні небесного тіла. Наприклад, на зображенні помітна яскрава перемичка, що розділяє дві частини, які отримали умовні назви "Ультіма" і "Туле".

NASA

New Horizons – автоматична міжпланетна станція NASA, запущена у межах програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.

Запуск було здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром у його полі тяжіння) у 2007 році і Плутону – у 2015 році. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.

Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч кілометрів) 14 липня 2015 року о 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.