NASA і Університет Брадли вибрали п'ять фіналістів конкурсу 3D-Printed Habitat Centennial Challenge, який присвячений розробці проектів житла на Марсі. Як повідомляє Naked science, фінансову винагороду в розмірі 100 тисяч доларів було розподілено між п'ятьма учасниками, які повинні будуть побудувати зменшені копії своїх моделей.
Це вже третя фаза конкурсу, тому до учасників висувалися суворі вимоги. Місця проживання повинні мати площу в триста квадратних метрів. Житлові приміщення призначаються для чотирьох осіб, які могли б провести в них рік. Враховувалися також інфраструктура і матеріали, з яких виготовлені будинки.
Варто відзначити, що фіналісти використовували абсолютно різні підходи до моделювання марсіанських жител. Зокрема, особливістю проекту команда зі штату Арканзас є посадковий модуль, який будує житло без участі людини. На думку дослідників з Нью-Йорка, оптимальною формою будинку, яка дозволяє залишити мінімальну кількість невикористаного простору, є циліндр. Таке житло складається з чотирьох поверхів, кожен з яких виконує свої особливі функції.
Проект Kahn-Yates виділяється на тлі решти тим, що в ньому автори передбачили сад, який теж накриває захисний купол. Будівництво комплексу проходить у вісім стадій, а матеріали для його виготовлення, так само як і в першому проекті, видобуваються з поверхні Червоної планети. Автори четвертого проекту розподілили кімнати в житлі так, щоб приміщення, в якому астронавти будуть проводити найбільшу кількість часу, було захищене від радіації найкраще. Проект Північно-Західного університету виявився найслабшим через куполоподібну форму будівлі, яка залишила багато невикористаного простору.
27 травня міжнародна група вчених провела комплексний аналіз поверхні Марса і виявила скам'янілості, у яких, імовірно, могли зберегтися сліди життя. За словами дослідників, виявлені ними поклади заліза нагадують залишки на Землі, у яких знаходилися копалини.
У вересні 2015 року фахівці NASA провели прес-конференцію, під час якої розповіли про те, що знайшли свідчення існування рідкої води на поверхні Марса. Пізніше агентством було представлене анімаційне відео, яке моделює рух потоків води на Червоній планеті.