Станція "Юнона", яка займається вивченням системи Юпітера, передала на Землю новий вражаючий знімок. На ньому можна помітити південну півкулю газового гіганта Сонячної системи, повідомляє NASA.
Юпітер – не тільки найбільша планета в нашій системі, він також містить в два рази більше матеріалу, ніж всі інші об'єкти в ній, включаючи планети, астероїди, комети і супутники. За складом він нагадує зірку і, якби він був більш масивним, то цілком міг би стати червоним карликом.
Незважаючи на те, що більша частина Юпітера складається з гелію і водню, білі хмари, які помітні у верхніх шарах його атмосфери, містять в основному аміак і сірководень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
"Юнона" була запущена 5 серпня 2011 року з мису Канаверал, Флорида (США), вона є частиною програми New Frontiers . До "Юнони" на орбіті Юпітера працював зонд Galileo, але "Юнона" першої в історії робитиме обліт планети через її полюси.
Апарат прибув на орбіту Юпітера 4 липня 2016 року. Він пробуде на орбіті планети ще кілька років і передаватиме на землю нові знімки. Після завершення роботи зонд буде знищено.