NASA має намір вивчити центр Чумацького Шляху. Це буде можливо завдяки запуску телескопа "Джеймс Вебб", який зробить "безпрецедентно точні знімки центру галактики, повідомляє Newsweek.
У центрі Чумацького Шляху розташовується надмасивна чорна діра, маса якої перевищує масу Сонця в чотири мільярди разів. Вона оточена мільйонами зірок, які подорожують на високих швидкостях. Сам регіон оточений міжзоряним пилом, через що вчені не можуть роздивитися, що в ньому відбувається. Разом з тим, їм вдалося побачити найяскравіші зірки з виявлених на даний момент.
Але все зміниться з запуском телескопа "Джеймс Вебб", який заплановано на 2021 рік. Він зможе роздивитися, що відбувається за пилом і передати на Землю зображення центру Чумацького Шляху з "безпрецедентною точністю".
Основною метою "Джеймса Вебба" є пошук позаземного життя, інструменти, які встановлені на ньому, зможуть засікти біосигнатури на планетах за межами Сонячної системи. Це дозволить вченим визначити планети, які можуть підтримувати життя.
Разом з тим, "Джеймс Вебб" буде також використаний для спостережень за центром Чумацького Шляху в інфрачервоному спектрі, що означає, що він зможе вловити світло, що виходить з його ядра.
"З Землі ми можемо бачити тільки верхівку айсберга. "Джеймс Вебб" зможе дослідити менш яскраві зірки і розповісти нам про їхнє призначення", - заявив Торстен Бюк з Європейського космічного агентства.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Телескоп "Джеймс Вебб" стане заміною телескопа "Хаббл". Він буде займатися вивченням галактик раннього Всесвіту, дослідженням утворення нових зірок і спостереженням за планетами Сонячної системи. Спочатку новий апарат планувалося запустити в 2014 році, але значне перевищення витрат на нього і відставання від графіка змусили NASA перенести передбачувану дату старту місії спочатку на вересень 2015 року, а потім – на жовтень 2018 року.