UA / RU
Підтримати ZN.ua

NASA остаточно вимкнуло телескоп GALEX, досліджував еволюцію галактик

Дані телескопу GALEX допомогли підтвердити існування таємничої темної енергії, на частку якої припадає близько 72% маси Всесвіту.

Фахівці NASA остаточно вимкнули орбітальний ультрафіолетовий телескоп GALEX (Galaxy Evolution Explorer, англ. дослідник еволюції галактик).

Апарат залишиться на орбіті ще 65 років, а потім увійде в атмосферу, йдеться в повідомленні Лабораторії реактивного руху NASA.

За майже дев'ять років роботи GALEX, зокрема, виявив у зірки Миру гігантський хвіст, схожий на хвіст комети, кільця молодих зірок навколо старих галактик, а також галактики-"підлітки".

Дані GALEX допомогли підтвердити існування таємничої темної енергії, на частку якої, як вважається, припадає близько 72% маси Всесвіту, зазначає космічне агентство.

- NASA запустило в космос телескоп для дослідження Сонця

Телескоп GALEX був запущений у квітні 2003 року. Основна його місія закінчилася восени 2007 року, після чого робота телескопа, що вивчає галактики в ультрафіолетовому спектрі, була продовжена.

У травні 2012 року керівництво NASA вперше в своїй практиці передало апарат вишу - Каліфорнійському технологічному інституту, який підтримував його роботу за рахунок залучених приватних коштів. Дослідники зі всього світу отримали можливість проводити спостереження на цьому телескопі. У лютому 2012 року апарат був переведений в сплячий режим.

За майже 9 років роботи GALEX, зокрема, виявив у зірки Миру гігантський хвіст, схожий на хвіст комети, кільця молодих зірок навколо старих галактик, а також галактики-"підлітки". Дані GALEX допомогли підтвердити існування таємничої темної енергії, на частку якої, як вважається, припадає близько 72% маси Всесвіту.

Дані з апарату за останній рік його роботи будуть викладені у відкритий доступ протягом цього року, наголошується в повідомленні. !zn

Читайте також:

Астрономи знайшли систему з трьома потенційно населеними планетами

У ніч на 23 червня повний Місяць підійшов на максимально близьку відстань до Землі

Марс був багатий киснем 4 мільярди років тому, з'ясували вчені