UA / RU
Підтримати ZN.ua

NASA опублікувало фото викиду матерії з чорної діри в центрі "далекої-далекої галактики"

Галактика знаходиться на відстані 500 мільйонів світлових років від Землі.

NASA опублікувало новий вражаючий знімок

Дослідники NASA представили зображення потужного викиду речовини з надмасивної чорної діри, яка розташовується в центрі галактики Pictor A. Знімок був опублікований на офіційному сайті NASA.

Галактика знаходиться на відстані 500 мільйонів світлових років від Землі. Величезна кількість гравітаційної енергії вивільняється з чорної діри і викидається в простір у вигляді струменів матерії, які вириваються за горизонт подій на швидкості, що практично дорівнює швидкості світла.

Для того, щоб отримати знімок викиду, фахівці NASA використали дані рентгенівської обсерваторії Chandra, які були зібрані їй протягом 15 років. На представленому знімку дані Чандри пофарбовані в синій колір, а дані Радіотелескопа АТСА – у червоний.

Викид галактики Pictor A поширює рентгенівське випромінювання на відстань 300 тисяч світлових років. Для порівняння, Чумацький Шлях простягається на 100 тисяч світлових років.

У січні вчені виявили свідоцтва існування надмасивної чорної діри, яка активно продукує спалахи. Чорна діра розташовується у невеликій галактиці NGC 5195, розташованій на відстані 26 мільйонів світлових років від Землі, що робить її найближчою до нас чорною дірою, що викидає рентгенівське випромінювання.