UA / RU
Підтримати ZN.ua

NASA опублікувало фото "крижаного павука" на Плутоні

Довжина найдовшої "ноги" "павука" становить 580 кілометрів.

Дослідники місії New Horizons опублікували фото області на поверхні Плутона, яка обрисами нагадує величезного павука. На зображенні, яке було опубліковано на сайті NASA, можна помітити шість довгих розломів у поверхні Плутона, які сходяться в одній точці.

Довжина найдовшої тріщини, яка отримала неформальну назву Sleipnir Fossa, складає 580 кілометрів, вона простягається з півночі на південь. Найкоротша тріщина простягається зі сходу на захід, її довжина становить менше 100 кілометрів.

На думку дослідників, тріщини, аналоги яких можна помітити і в інших регіонах Плутона, були утворені відкладеннями водного льоду.

NASA

New Horizons - автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.

Запуск було здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) у 2007 році і Плутону - в 2015 році. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.

Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч км) 14 липня 2015 року в 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Однак існувала ймовірність, яка дорівнює 0,01%, що New Horizons може бути втрачено через зіткнення з частинками космічного пилу і великими тілами. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.

Очікується, що в 2019 році станція досягне планетоїда 2014 MU69 – об'єкта в поясі Койпера, обраного в якості можливої нової цілі для New Horizons.