Національне управління по аеронавтиці і дослідженню космічного простору відібрало вісьмох американців, які до 2020 року зможуть вирушити з першою місією на Марс. Про це йдеться в поширеній NASA заяві.
"Нові підкорювачі космосу натхненні нашими науковими дослідами, які ми проводимо на Міжнародній космічній станції, - заявив адміністратор NASA Чарльз Болден. - Вони готові очолити першу місію землян на астероїд і на Марс".
Серед восьми щасливчиків - чотири жінки і четверо чоловіків. Кандидати протягом півтора років проходили низку найскладніших тестів, психологічних і фізичних випробувань, а також медичні комісії. Число претендентів перевищувало 780 осіб на одне місце. Тепер членам передпольотної групи слід пройти ретельну підготовку, яка стартує в серпні цього року в тренувальному центрі американських астронавтів у Х'юстоні.
У NASA інформували, що спеціальні семінари і тренінги будуть проходити в різних куточках світу, де підкорювачам космосу належить осягнути ті або інші особливості, пов'язані з майбутньою місією. Якщо вони завершаться успішно, відібрані вісім людей приєднаються до 48 досвідченим астронавтам NASA для майбутніх місій на навколоземній орбіті, астероїді і Марсі".
Біографії претендентів підтверджують, що на Червону планету вирушать кращі з кращих. Серед них є доктор медичних наук, чотири льотчики-випробувача, військові і вчені. У виборі НАСА простежується гендерний паритет. На думку експертів, космічне агентство вперше пішло на такий крок і зрівняло в правах на освоєння далекої планети чоловіків і жінок.
Всі кандидати знаходяться в розквіті сил: їх вік становить від 34 до 39 років.
"Ми вибрали вісім висококваліфікованих спеціалістів, які продемонстрували вражаючу академічну, фізичну та психологічну підготовку", - зазначив представник Космічного центру імені Джонсона. "Вони володіють найрізноманітнішими навичками, якими зможуть ділитися зі своїм екіпажем, - продовжили в центрі. - І ми абсолютно впевнені, що кандидати з допомогою свого досвіду і талантів багато чого доб'ються в області освоєння космосу людиною".
Серед новобранців - колишній військовий льотчик, фізик за освітою, Джош Кассада. Віктор Гловер служить у ВМС США, за освітою він - льотчик-випробувач. Нік Хейг також є льотчиком-випробувачем, зараз служить в Пентагоні і займається дослідженнями в області знешкодження саморобних вибухових пристроїв. Христина Хамок керує дослідженнями в галузі океанології. Ніколь Манн служить в морській піхоті, а Енн Макклейн є військовослужбовцем і зовсім недавно завершила навчання в школі льотчиків - випробувачів. Джессіка Меїр займається дослідженнями в Школі медицини при Гарвардському університеті. Доктор медичних наук Ендрю Морган розробляє власні методики в області спортивної медицини, має багатий досвід роботи лікарем в надзвичайних ситуаціях.
За даними місцевих ЗМІ, зарплата майбутніх астронавтів під час навчання складе від 60 тисяч до 140 тисяч доларів на рік. !zn
Читайте також:
Більше 78 тисяч осіб подали заявки на участь в експедиції на Марс в один кінець
Стартував прийом заявок на перший туристичний політ на Марс
Зонд NASA виявив на Марсі радянський апарат, який здійснив посадку більше 40 років тому
Марсохід Opportunity знайшов сліди прісної води на Червоній планеті