UA / RU
Підтримати ZN.ua

NASA не вдалося виявити слідів індійського модуля на Місяці

Агентство повторить спробу відшукати "Вікрам" у жовтні.

NASA не змогло знайти "Вікрам" на Місяці

NASA не змогло знайти "Вікрам" на Місяці

Апарат NASA Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) не зміг знайти слідів індійського посадкового модуля "Вікрам", який повинен був здійснити посадку на Місяці 7 вересня, але зв'язок з яким було втрачено. Як повідомляє New Scientist, апарат зробив знімки регіону біля південного полюса супутника Землі, де повинна була відбутися посадка, але не знайшов на них модуль.

Разом з тим, в агентстві зазначають, що в момент знімка на Місяці були сутінки, тому "Вікрам" міг "сховатися" в тіні. LRO знову пролетить над цим регіоном в жовтні, в NASA сподіваються, що тоді освітлення буде більш сприятливим, а модуль вдасться роздивитися.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

"Вікрам" повинен був здійснити посадку на Місяць 7 вересня, але на висоті 2,1 кілометра від поверхні супутника Землі зв'язок з ним було втрачено. У разі успіху висадки Індія стала б четвертою країною, після СРСР, США і Китаю, яка здійснила висадку на Місяць. Вона також стала б першою країною, яка досягла південного полюса супутника Землі.