UA / RU
Підтримати ZN.ua

NASA готується до запуску апарата, який навмисно вріжеться в супутник астероїда

Зіткнення заплановано на 2022 рік.

NASA готується до запуску місії Double Asteroid Redirection Test (DART), апарат якої відправиться до системи навколоземного астероїда Дідім і вріжеться в його супутник. Таким чином, агентство хоче перевірити, як працює механізм зміни траєкторії руху космічних об'єктів, повідомляє CNN.

Запуск місії відбудеться 23 листопада. У вересні 2022 року DART повинен врізатися в Діморф - супутник астероїда Дідім. Це буде перша демонстрація розробленої агентством стратегії з захисту Землі від астероїдів.

Навколоземними називаються астероїди і комети, орбіти яких знаходяться в межах 45 мільйонів кілометрів від планети. Виявлення таких об'єктів важливо, оскільки вони можуть становити небезпеку для Землі.

Подвійну систему відкрили ще в 1996 році. Вона складається з двох небесних тіл: Дідіма діаметром близько 780 кілометрів, і Діморфа, діаметр якого оцінюється в 160 кілометрів. У вересні 2022 року система підійде відносно близько до Землі і буде знаходитися на відстані 11 мільйонів кілометрів від неї.

DART вріжеться в Діморф для того, щоб змінити траєкторію його руху. Зіткнення запише на відео кубсат, який подорожуватиме разом з апаратом та відійде від нього незадовго до запланованої аварії. Очікується, що удар змінить швидкість обертання небесного тіла навколо астероїда Дідім всього на 1%. Незважаючи на те, що це небагато, зіткнення змінить орбітальний період супутника на кілька хвилин, а цю зміну можна буде побачити за допомогою наземних телескопів.

Зіткнення стане першою спробою людства змінити динаміку небесних тіл в Сонячній системі.

Через кілька років буде запущена місія Європейського космічного агентства Hera, яка продовжить подальші вивчення системи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Астрономи зробили знімки астероїда в формі «собачої кісточки»

Раніше стало відомо, що Об'єднані Арабські Емірати 2028 року запустять місію, яка здійснить гравітаційний маневр біля Венери і займеться вивченням семи астероїдів Головного поясу.