UA / RU
Підтримати ZN.ua

Налагодити стійкий зв'язок із супутником "Січ-2-30" все ж таки не вдалося

Розробники запевняють, що ситуація зміниться через 1-2 місяці.

Коли з'явилися повідомлення про те, що з українським супутником відсутній зв'язок, незважаючи на заяви про стабільне з'єднання, конструкторське бюро "Південне" опублікувало пояснення. Виявилося, що причиною є негативний енергетичний баланс.

У "Південному" заявили, що після відділення космічного апарату 13 січня з ним було встановлено зв'язок та отримано телеметричну інформацію, що підтвердила працездатність бортової апаратури.

"Ряд зовнішніх факторів, пов'язаних з особливостями кластерного запуску, не дозволив встановити стійкий зв'язок із космічним апаратом під час критично важливих перших сеансів та забезпечити своєчасну побудову його штатної орієнтації. Орієнтація залишилася такою, коли на робочі поверхні сонячної батареї потрапляє лише відбите від Землі сонячне випромінювання або короткочасне пряме випромінювання під малим кутом. Поєднання цих факторів спричинило негативний вплив на енергетичний баланс апарату", – пояснили в бюро.

Там стверджують, що закладені в апараті інженерні рішення та алгоритми роботи дозволили "Січ-2-30" провести самостійне перезавантаження та відновити свою працездатність в енергоощадному режимі.

За результатами наступних сеансів зв'язку відмов бортової апаратури не виявлено.

Моделювання динаміки руху космічного апарату по орбіті з урахуванням впливу зовнішніх факторів свідчить про те, що протягом 1-2 місяців просторове становище стане сприятливим для накопичення електроенергії, що дозволить привести орієнтацію до штатної», – йдеться у повідомленні.

"Зараз фахівці Національного центру управління та випробувань космічних засобів разом зі спеціалістами "КБ "Південне" забезпечують зв'язок із космічним апаратом та аналізують телеметричну інформацію, готуючись до продовження льотних випробувань", – додали в бюро.

Читайте також: Запуск українського супутника компанією SpaceX перенесли

Раніше повідомлялося, що Компанія SpaceX успішно запустила ракету-носій Falcon 9 у рамках місії Transporter-3, на борту якої було 105 апаратів. Серед них і український супутник «Січ 2-30», який став першим апаратом, який наша країна запустила до космосу за 11 років.