NASA використало камеру, розроблену компанією Dragonfly Aerospace українця Максима Полякова, при створенні зонда місії DART. Як повідомляє прес-служба підприємця, камера передасть на Землю зображення зіткнення зонда із супутником астероїда Дідім Діморфом.
Камеру Gecko (ім'я камери в місії DART – Luke) встановили на кубсат LICIACube, разом із другою оптичною камерою, а також системами для збору даних про астероїд та передачі зображень зіткнення на Землю. Малий супутник спроектований та виготовлений компанією Argotec та є вкладом у місію NASA Італійського космічного агенства.
Наголошується, що Gecko відноситься до малих камер для кубсатів і може передавати кольорові знімки з високою частотою кадрів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Запуск місії DART відбувся 24 листопада, його здійснили за допомогою ракети-носія Falcon 9. У вересні 2022 року DART має врізатись у Діморф – супутник астероїда Дідім. Це буде перша демонстрація розробленої агенством стратегії захисту Землі від астероїдів.
Апарат вріжеться в супутник астероїда, щоб змінити траєкторію руху. Очікується, що удар змінить швидкість обертання Діморфа навколо Дідіма лише на 1%. Це, своєю чергою, змінить орбітальний період об'єкта на кілька хвилин, що можна побачити за допомогою наземних телескопів.
Зіткнення стане першою спробою людства змінити динаміку небесних тіл у Сонячній системі.
Подвійну систему відкрили ще 1996 року. Вона складається з двох небесних тіл: Дідіма діаметром близько 780 метрів, та Діморфа, діаметр якого оцінюється у 160 метрів. У вересні 2022 року система підійде відносно близько до Землі та перебуватиме на відстані 11 мільйонів кілометрів від неї.