UA / RU
Підтримати ZN.ua

На супутнику Сатурна Діоні може існувати океан – вчені

Океан може перебувати на глибині близько 100 кілометрів під поверхнею Діони.

Астрономи з Королівської обсерваторії Бельгії за допомогою спостережень, виконаних станцією Cassini, знайшли докази того, що під крижаною поверхнею супутника Сатурна Діони може ховатися глобальний океан. Висновки вчених були опубліковані в журналі Geophysical Research Letters.

Вчені досліджили гравітаційне поле супутника під час прольоту над його поверхнею космічного апарату. Таким же чином під час прольотів у 2010 та 2012 роках був відкритий підлідний океан Енцелада.

Результати комп'ютерного моделювання показують, що глобальний океан глибиною близько 65 кілометрів розташовується під шаром льоду товщиною близько 100 кілометрів.

Читайте також: Станція Cassini отримала знімок тіні Сатурна на кільцях планети

Космічна станція Cassini-Huygens, вартість якої складає більше 3 мільярдів доларів, була запущена в космос в 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана.

Cassini названа на честь італійського науковця Жана Доменіко Кассіні, який довів, що кільце Сатурна складається з двох частин, розділених темною смугою (розподіл Кассіні), а також передбачав, що кільця Сатурна складаються з часток різних розмірів.

Cassini-Huygens – одна з найбільш грандіозних космічних станцій, що були запущені в космос. Вона наповнена величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків в різних атмосферних умовах і спектрі кольору. Космічна станція складається з орбітальної станції Cassini (побудована NASA) і зонда Huygens (European Space Agency).

Місія Cassini є спільним проектом NASA, ЄКА (Європейське космічне агентство) та Італійського космічного агентства.

Одне з досягнень вчених NASA, досліджують фотографії з Cassini, - виявлення рідкої води в глибині Титану. Також раніше NASA опублікувало небувало чіткі фото кілець Сатурна.