UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Сонці сталося одразу чотири спалахи: Землю накриє магнітна буря

Такі явища спостерігаються дуже рідко.

На Сонці сталося одразу чотири спалахи

На Сонці сталося одразу чотири спалахи

23 квітня на Сонці сталося щось незвичайне: зірка викинула відразу чотири спалахи приблизно одночасно. Це дуже рідкісне явище, що може призвести до магнітної бурі на Землі.

Як повідомляє сайт відстеження космічної погоди SpaceWeather, зірку залишило відразу кілька, можливо, десятки, корональних викидів маси (КВМ). Вони повинні пролетіти південніше від Землі, але навіть якщо один із них ударить по планеті, він викличе магнітну бурю. Вона очікується 25 квітня.

Читайте також: Колись Сонце помре: що буде далі

Квартет спалахів стався у чотирьох регіонах на Сонці: трьох плямах та одній магнітній нитці. Такі вибухи називають "симпатичними сонячними спалахами". Вони складаються з пар вивержень, які відбуваються майже синхронно у різних регіонах сонячного диска.

Оскільки спалахів 23 квітня було не два, а чотири, ця подія була «суперсимпатичною». Комбінованій силі спалахів надали категорію М3.4.

Магнітні бурі – це обурення геомагнітного поля Землі з різною тривалістю та інтенсивністю. Вони пов'язані із потоками заряджених частинок, які викидає Сонце. Магнітні бурі можуть викликати перебої в роботі зв'язку, а також впливати на самопочуття літніх та метеозалежних людей. Зокрема, вони можуть відчувати головний біль, запаморочення, нудоту, біль у суглобах, втому, безсоння.

Раніше вчені заявили про те, що сказати напевно, чи настав пік сонячної активності можна лише через сім місяців після його завершення.