UA / RU
Підтримати ZN.ua

На орбіті вперше випробували ракетний двигун на йоді

Випробування довели, що йод може бути ефективним паливом для оптимізації роботи двигуна та зміни орбіти супутника

Французький стартап ThrustMe випробував інноваційну електричну силову установку, що працює на йоді, повідомляє «Новое время». В результаті двох 90-хвилинних спалювань висота орбіти супутника Satellogic змінилася на 700 метрів. Компанія ThrustMe заявляє, що двигун на йоді буде не тільки дешевшим, але й більш екологічним та безпечним .

Наразі більшість електричних силових установок працює на ксеноні або криптоні. Ці гази є рідкісними та дорогими. Крім того, такі елементи досить вибагливі у зберіганні. Розробники стверджують, що інноваційний двигун на йоді позбавить ракетну індустрію цих недоліків.  Треба також зважати на те, що вибухи, викликані паливом, а також зіткнення космічних апаратів призводять до зростання кількості космічного сміття. У ThrustMe говорять, що супутники з новими двигунами будуть більш маневреними і здатні будуть краще утримувати орбіту, тому цю проблему також буде вирішено.

«Це був довгий шлях,щоб перетворити цей продукт з мрії на реальність. Щоб це сталося, нам довелося розробляти складну систему з нуля і проводити фундаментальні дослідження, оскільки багато властивостей йоду відсутні в наукових базах даних», каже технічний директор ThrustMe Дмитро Рафальський.

У цьому році компанія  вже поставлятиме новітні системи декільком клієнтам. Крім того, на 2021 рік запланована перша демонстрація нової версії 1.5U. Генеральний директор ThrustMe Ані Аанеслад  заявила, що деталі  будуть оголошені пізніше.

Раніше компанія Virgin Orbit успішно запустила ракету-носій з борта літака. Ракета стартувала з-під крила літака Boeing 747 і доставила на низьку навколоземну орбіту 10 супутників CubeSat.