UA / RU
Підтримати ZN.ua

На МКС стався витік аміаку, що охолоджує сонячні батареї

Про те, що з контуру охолодження однієї з сонячних батарей МКС почав виходити аміак, NASA повідомило у ніч на 10 травня. Астронавти доповіли, що побачили дрібні білі пластівці, які пливуть від секції Р6.

На Міжнародній космічній станції стався витік аміаку з контуру охолодження однієї з сонячних батарей. Незважаючи на виниклу проблему, роботу систем, які забезпечуються сонячною батареєю, планується підтримувати в повному обсязі.

Загрози життю і здоров'ю космонавтів немає, підкреслили у NASA. Станція продовжує функціонувати у звичайному режимі.

Американські астронавти Томас Машберн і Кріс Кессіді вийдуть у відкритий космос у суботу, 11 травня, щоб встановити точне місце витоку аміаку з системи охолодження МКС.

Вихід у відкритий космос розпочнеться о 12.15 за Гринвічем (15.15 за Києвом) і триватиме близько шести годин. Командир екіпажу МКС, астронавт Канадського космічного агентства Кріс Хедфілд буде контролювати дії Машберна і Кессіді, перебуваючи на борту станції.

Аміак використовується для охолодження каналів енергопостачання станції, які забезпечують МКС електрикою, при цьому кожна панель сонячних батарей станції має свій незалежний контур охолодження. За попередніми даними NASA, через 48 годин після початку витоку контур охолодження, в якому вона з'явилася, може відключитися.

У листопаді 2012 року астронавти на МКС зіткнулися з витоком аміаку з системи охолодження електророзподільних пристроїв, на які надходить струм від сонячної батареї 2B. Японський і американський астронавти ізолювали пошкоджену ділянку системи, переключивши шланги і клапани системи циркуляції аміаку на резервну систему охолодження, яка використовувалася на ранніх стадіях складання МКС. !zn

Читай також:

Вчені запропонували боротися з космічним сміттям гарпуном

Росія розробить систему видалення космічного сміття

Невдалий запуск російської ракети перетворив два супутники зв'язку на космічне сміття (відео)

ЦУП підкоригує орбіту МКС через небезпеку зіткнення з уламком супутника