Дослідники NASA виявили, що Меркурій є тектонічно активних навіть на даний момент. Таким чином, Меркурій став другою після Землі планетою Сонячної системи, на якій все ще зберігається тектонічна активність, повідомляється на сайті NASA.
Дослідники виявили на Меркурії численні складки, рельєфи і розломи, досить невеликі для того, щоб свідчити про тектонічну активність в недавньому минулому планети. Це означає, що Меркурій тектонічно активний навіть зараз, а Земля – не єдина планета Сонячної системи з тектонічною активністю, як вважалося раніше.
Поява розломів узгоджується з недавнім виявленням у планети магнітного поля, яке існує протягом мільярдів років, і повільним охолодженням ядра Меркурія. На думку дослідників, на планеті досі можливі "меркурієтруси", які незабаром можуть бути зафіксовані за допомогою сейсмометрів.
Раніше вчені встановили, що в минулому поверхня Меркурія була покрита графітом. Раніше поверхня Меркурія була покрита океаном розплавленої магми, всі важкі мінерали повільно осідали на дно, а легкий графіт залишався на поверхні. На думку вчених, під час остигання Меркурій міг виявитися затягнутим шаром графіту товщиною до одного кілометра. Пізніше цей шар міг бути покритий новими шарами лави, поки геологічна активність на планеті не припинилася. Тому сьогодні графіт залишився на поверхні лише в деяких ділянках планети – там, де удари метеоритів оголили чорну давню породу.