Артефакт, виявлений всередині затонулого в 1503 році в Індійському океані корабля, виявився найдавнішою в історії астролябією, повідомляє ВВС.
Прилад був виявлений на кораблі "Есмеральда", який входив до флотилії мореплавця Васко да Гами. Його уламки були виявлені біля узбережжя Оману.
Моряки у XV-XVI століттях використовували астролябії для того, щоб відстежувати висоту Сонця. Фахівці з підводної археології вважають, що виявлену астролябію виготовили між 1495 і 1500 роками. Це диск діаметром 17,5 сантиметри і товщиною менше двох міліметрів.
Дослідники відразу припустили, що знайдений ними артефакт - астролябія, але не могли знайти на ній ніяких поміток, які використовували для визначення місцезнаходження судна. Позначки знайшли пізніше, під час ретельнішого вивчення.
Раніше повідомлялося про те, що археологи виявили селище бронзової доби, щр повністю збереглося. За оцінкою археологів, селище було побудоване у 1000-800 році до нашої ери. У селищі були виявлені горщики з їжею і одяг його мешканців. Крім того, археологи виявили рідкісні скляні намистини, невеликі чашки, миски і банки. За словами дослідників, селище збереглося настільки добре, що можна виявити навіть сліди людей, що мешкали в ньому.