У ніч на 11 листопада на Камчатці почалося виверження найвищого діючого вулкана Євразії, Ключевської сопки. Про це повідомив Інститут вулканології і сейсмології Далекосхідного відділення Російської академії наук.
Наголошується, що викиди розжареного матеріалу з'явилися в кратері Ключевської сопки вперше після трирічного мовчання. Дослідники відзначають, що останнім часом наростало вулканічне тремтіння і відзначалися поодинокі викиди попелу з кратера вулкана. У зв'язку з його великою глибиною лава поки не піднімається над кромкою кратера.
"В інфрачервоному діапазоні було помітне світіння над кратером, однак тільки в ніч на 11 листопада світіння перейшло в оптичний діапазон, що свідчить про вихід свіжої лави", - заявив начальник Ключевської вулканостанції Інституту вулканології і сейсмології Юрій Демянчук.
Ключевський вулкан - стратовулкан, що представляє собою правильний конус з вершинним кратером діаметром близько 700 метрів, на схилах на висотах 500-3600 метрів розташовано близько 80 побічних вибухових кратерів і шлакових конусів. Висота вулкана 4750 метрів, вік близько 7000 років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені заявили про те, що вулкан в Єллоустоні може прокинутися вже в найближчі кілька десятків, а не сотень років, як передбачалося раніше.