UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Алясці виявлений новий вид метеликів

Виявлений метелик є результатом схрещування двох споріднених видів.

Вчені вперше за 28 років виявили на Алясці новий вид метеликів, який отримав назву Oeneis tanana. Про відкриття було повідомлено в Journal of Research on the Lepidoptera.

Метелик може виявитися єдиним ендеміком арктичного штату. На думку вчених, він представляє собою результат схрещування двох споріднених видів, які однаково добре пристосовані до життя в суворих арктичних умовах.

Осикові і ялинові ліси басейну річок Юкон і Танана були вільні від криги 28-14 тисяч років тому. У той час метелики Oeneis chryxus і Oeneis bore почали схрещуватися, і їхнє потомство згодом оформилося в окремий вид Oeneis tanana. Швидше за все, в суворі роки останньої льодовикової епохи останні два виду залишилися в Берингії, а перший мігрував на південь, в область Скелястих гір.

Читайте також: Вчені назвали новий вид тарантула на честь Джонні Кеша

Новий вид метеликів дуже схожий на Oeneis chryxus, через що вчені довгий час не могли його знайти. Метелик має унікальну ДНК, яка збігається з ДНК Oeneis bore, що і вказує на схрещування двох видів. Зараз вчені планують з'ясувати, чи не зустрічається "абориген" Юкону на інших територіях.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили рештки унікального арктичного динозавра, який отримав назву Ugrunaaluk kuukpikensis, що означає "стародавня тварина річки Колвілл". У довжину даний динозавр досягав близько 7,5 м. У часи Ugrunaaluk kuukpikensis Арктика була вкрита хвойними лісами, а середньорічна температура була +7 градусів за Цельсієм.