UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мозок музикантів виявився більш розвиненим, ніж у інших людей

У мозку музикантів утворюються сильніші структурні і функціональні зв'язки.

Вчені з Американського товариства нейронаук заявили про те, що роки підготовки серйозно впливають на мозок музикантів. Як повідомляє Naked science, мозок музикантів має більш сильні структурні і функціональні зв'язки, ніж у тих, хто не грає на музичних інструментах.

В експерименті дослідників брали участь 153 людини. Вчені порівняли мозок музикантів, деякі з яких мали абсолютний слух, і «звичайних» людей.

У мозку обох типів музикантів виявили більш сильні функціональні зв'язки - синхронізовану активність областей цього органу - в слухових областях обох півкуль. Музиканти також мали більш сильні зв'язки в білій речовині між слуховими областями і частками, залученими в різні типи високорівневої обробки.

Цікаво, що вчені не виявили відмінностей між мозком музикантів з абсолютним слухом і без. Ймовірно, це все-таки впливає на нейронні зв'язки, але більш тонко і непомітно. Для того, щоб це визначити, потрібні ширші вибірки. У музикантів, які почали займатися в ранньому віці, були сильніші структурні зв'язки, ніж у тих, хто приступив до цього заняття пізно.

Також довге навчання музиці вплинуло на стійкі зміни в великомасштабних мозкових мережах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені створили перший кольоровий атлас головного мозку

Раніше міжнародна група вчених заявила про те, що мозкова мережа, що складається з таламуса, поясною кори і кутових звивин, пов'язана з управлінням свідомфстю. Так, вона виявилася пов'язана з процесом втрати і повернення свідомості як під наркозом, так і під час природного сну.