UA / RU
Підтримати ZN.ua

Може створити «смертоносну чуму»: співзасновник DeepMind розповів про небезпеку ШІ

Мустафа Сулейман вважає, що «ми маємо справу із небезпечними речами».

Піонер у галузі розвитку штучного інтелекту, один із співзасновників компанії DeepMind та колишній керівник Google Мустафа Сулейман попередив про небезпеку ШІ. За його словами, ця технологія може стати вірусною в прямому сенсі цього слова, повідомляє Futurism.

"Найпохмуріший сценарій полягає в тому, що люди будуть експериментувати з патогенами, створеними синтетичними патогенами, які можуть випадково або навмисно виявитися більш заразними", - заявив він.

Читайте також: The Economist: Як штучний інтелект вплине на вибори у 2024 році?

Сулейман вважає, що віруси, які створюються ШІ, можуть бути більш смертоносними або поширюватися швидше. Зрештою, вони «заподіятимуть більше шкоди», потенційно вбиваючи людей «як пандемія».

«Ми працюємо із небезпечними речами. Ми не можемо дозволити будь-кому мати до них доступ. Нам необхідно обмежити коло осіб, які можуть використати програмне забезпечення штучного інтелекту, хмарні системи та навіть деякі біологічні матеріали», - зазначив Сулейман.

Він виступає за стратегію стримування розвитку ШІ, оскільки все більше людей навчаються користуватися цією технологією. Нині мало що може перешкодити у створенні штучного патогену, більш смертоносного, ніж інші.

"Ми повинні обмежити доступ до інструментів і ноу-хау для проведення таких експериментів", - заявив Сулейман.

Раніше ізраїльський історик і футуролог Юваль Ной Харарі заявив, що штучний інтелект вже зламав операційну систему людської цивілізації. Він також вважає, що ШІ не повинен мати свідомості, щоб стати загрозою для існування людства.