Американські вчені заявили про те, що молода Земля виглядала не так, як зараз. Ще 3,2 мільярда років тому всю поверхню нашої планети покривав шар океанічних вод, повідомляє "Популярная механика".
Висновки дослідників ґрунтуються на даних геологічної розвідки. Те, що планета була повністю покрита водою, дуже важливо, оскільки дозволяє вирішити давню наукову суперечку про те, яка вода - прісна або солона – стала колискою життя. Якщо Земля була повністю покрита водою, то місця для прісної води на ній просто не було.
Вчені вивчили давні поклади ґрунту і солей на океанічному дні біля узбережжя Західної Австралії, а також систему гідротермальних жерл. В результаті їм вдалося відновити температурний і хімічний профіль регіону, яким він був 3,2 мільярда років тому. Виявилося, що вже в ті часи океанічна вода була насичена ізотопами кисню навіть більшою мірою, ніж сьогодні - хоч різниця незначна і становить лише 4%.
Кисень-18 – це індикатор, який дозволяє визначити співвідношення води і суші в минулому. Він концентрується на суші, яка довгий час знаходилася над рівнем води. Дослідники прийшли до висновку про те, що вся Земля була вкрита океаном або ж з нього подекуди визирали острівці суші, які були крихітними континентами. Надалі вчені хочуть з'ясувати, коли саме тектонічна активність призвела до того, що над водою почали підноситися всі великі ділянки суші, утворюючи набагато більші утворення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше колишній співробітник NASA, який зараз працює в Японському агентстві аерокосмічних досліджень, Джеймс О'Донохью представив відео, яке показує, як виглядала Земля, якби всі океани висохли.