UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мікропластик пошкоджує людські клітини — дослідження

Ця речовина може потрапляти в тіло людини разом із їжею, водою і навіть повітрям.

Мікропластик здатний пошкоджувати людські клітини, свідчить дослідження медичної школи Халл-Йорка (Великобританія), опубліковане в науковому журналі Journal of Hazardous Materials.

Було проаналізовано 17 попередніх досліджень, у яких вивчався токсикологічний вплив мікропластику на людські клітини. Вчені порівняли рівень вмісту мікропластика, при якому клітинам завдавалася шкода, з рівнем, споживаним людьми через забруднену питну воду, морепродукти та кухонну сіль. Вони виявили, що конкретні види шкоди – загибель клітин, алергічна реакція та пошкодження клітинних стінок – були викликані рівнем мікропластику, який споживали люди.

Водночас поки що невідомо, наскільки довго мікропластик затримується в організмі.

Наступним кроком дослідників має стати вивчення шкоди мікропластику на лабораторних тваринах. У березні дослідження показало, що крихітні частинки пластику у легенях вагітних щурів швидко проникають у серце, мозок та інші органи плоду.

Читайте також: Мозкові імпланти Neuralink планують встановлювати людям з 2022 року: хто першим отримає чіп

Майбутні дослідження на цю тему можуть дозволити виявити найбільш забруднені продукти та почати уникати їх, але головне – зупинити попадання пластику у навколишнє середовище, кажуть вчені.

Нещодавно вчені з Університету Нью-Йорка виявили в калі немовлят у 13 разів більше мікропластику, ніж у фекаліях дорослих. На думку дослідників, мікропластик потрапляє в організм дітей із пляшечок для годівлі та синтетичних килимових покриттів. У 2020 році вчені виявили мікропластик у плаценті людини. Пластик знайшли як у тканинах як матері, так і плоду.