Компанія 3 представила в середу нову версію операційної системи Windows Phone 8, призначену для смартфонів.
Презентація Microsoft була присвячена архітектурі нової ОС, підтримки апаратного забезпечення, платформі розробки та підтримки корпоративних користувачів, але майже не торкнулася зміни для користувачів. Представники компанії висловили сподівання, що нова ОС стане більш привабливою для виробників пристроїв, розробників і бізнес-замовників.
Критики ОС відзначають, що на даний момент смартфони на базі Windows Phone поступаються за характеристиками iOS і Android-пристроям.
Більшість моделей створені на базі смартфонів, вже випущених на ринок під управлінням ОС Android - що свідомо створює у користувачів відчуття вторинності. Windows Phone 8 дозволить Microsoft отримати більш різноманітне портфоліо смартфонів, вважають представники компанії. Нова ОС отримала підтримку двоядерних процесорів, екранів з високою роздільною здатністю (до 720p) і SD-карт. Досі WP7-смартфони оснащувалися тільки одноядерними смартфонами з екранною роздільною здатністю 800 на 480 пікселів.
Нові апаратні можливості WP8-смартфонів мають допомогти розробникам створювати більш просунуті ігри та програми, кажуть у компанії. Нова платформа буде заснована на Windows 8, операційній системі Microsoft для настільних комп'ютерів і інтернет-планшетів.
Спорідненість двох платформ дозволить розробникам створювати універсальні додатки для смартфонів і планшетів. Також у Microsoft заявили, що на нових смартфонах з екранами високою роздільною здатністю гарантовано будуть працювати додатки, створені для Windows Phone 7.
Також розробники представили і можливість, яка відрізняє Windows Phone 8 від інших ОС - вбудований "електронний гаманець", який дозволить оплачувати товари і послуги через платіжні термінали в магазинах, а також здійснювати платежі в сторонніх додатках.
Фізичні платежі будуть здійснюватися за допомогою технології NFC, підтримка якої теж з'явиться в WP8 вперше. У компанії відзначають, що їх рішення більш привабливо для ринку, ніж аналогічний Google Wallet, що використовується в смартфонах на базі Android. Справа в тому, що в WP8 чіп безпеки, необхідний для авторизації платежів, прив'язаний до SIM-картки, а не до пристрою - що, як вважають в Microsoft, відображає інтереси мобільних операторів, які є одним з ключових елементів в NFC-транзакціях.
Представники Microsoft також розповіли про нововведення для корпоративних користувачів. Тепер IT-адміністратори підприємств можуть самостійно поширювати власні додатки на пристрої співробітників. В минулому їм доводилося використовувати офіційний магазин-додатків Marketplace і проходити офіційну процедуру модерації.
На презентації були представлені й деякі нововведення для користувачів. У Windows Phone 8 з'явиться браузер на базі Internet Explorer 10 з поліпшеною продуктивністю, розширеною підтримкою веб-стандартів і функцією захисту від онлайн-шахрайства (фішинга) SmartScreen. Також нова ОС одержить інтеграцію з навігаційними сервісами Nokia Maps, що дозволить мати доступ до карт без підключення до Мережі (для заздалегідь обраного регіону). Нарешті, представники Microsoft продемонстрували зміни в стартовому екрані ОС - тепер віджети на робочому столі можна змінювати в розмірі, що також впливає на їх функціональність.
У Microsoft оголосили, що перші смартфони на Windows Phone 8 вийдуть восени 2012, одночасно з виходом Windows 8. Відомо, що існуючі смартфони не отримають оновлення до WP8 - навіть флагманські смартфони, що вийшли не більше півроку тому - такі, як Nokia Lumia 900. Частина функцій нової ОС буде перенесена на старі смартфони з проміжним оновленням Windows Phone 7.8. Такий стан речей вже змусило деяких мобільних операторів і рітейлерів відмовитися від продажів тих чи інших WP7-смартфонів. Так, у Німеччині від продажів Lumia 900 відмовився великий мобільний оператор T-Mobile.
За підсумками першого кварталу 2012 року частка Microsoft на мобільному ринку з продажу склала 1,9%, за даними компанії Gartner. Ці дані відображають сумарні продажі смартфонів і на базі Windows Phone 7, і на базі Windows Mobile. У першому кварталі 2011 року частка компанії становила 2,6% - таким чином, відбулося падіння на 26%. Як відзначають аналітики, це не відображає падіння частки WP7, але відображає той факт, що Microsoft втрачає користувачів Windows Mobile на користь iOS і Android, а нова ОС не демонструє значне зростання.
За підсумками 2012 року, за даними компанії IDC, частка компанії на мобільному ринку складе 5,2%. !zn
Читайте також: