Журналісти німецького видавничого дому Heise провели експеримент з обміну Skype інтернет-посиланнями в різних форматах - у відкритому, через URL-скорочувачі, через JavaScript й іншими шляхами, після чого з'ясували, що в деяких випадках до одержувача послання доходили в зміненому чи скороченому вигляді.
У Heise кажуть, що зробити подібне, "не заглянувши всередину чужого повідомлення", було б неможливо.
Як показало розслідування, це відбувалося за участю сервера, який підтримує марштрутизацию повідомлень і працює за IP-адресою 65.52.100.214. Даний IP-адресу в ходить в мережу, що належить Microsoft. У Heise кажуть, що подібна політика Microsoft не тільки не етична щодо користувачів, але і в ряді випадків суперечить законам про персональні комунікації.
У свою чергу в Microsoft підтвердили, що система "роздруковує" повідомлення, але робиться це тільки засобами автоматичного URL-фільтру, який дозволяє переконатися, що користувачі не переходять за шкідливими посиланнями. Крім того, у Microsoft заявили, що фільтр сам не переходить за вказаними в повідомленні адресами, а тільки звіряє зміст заголовків HTTP REQUESTS HEAD з власною базою шкідливих адрес.
Сервіс Skype регулярно підозрюють у "шпигунстві" за користувачами. Так, у березні 2013 року низка російських ЗМІ передали, що Microsoft надає доступ до приватних розмов по Skype спецслужбам. Сама компанія спростувала ці повідомлення, заявивши, що "перехопити" розмову без ключа шифрування не можна. !zn
Читайте також:
Associated Press звинуватив владу США в таємному прослуховуванні телефонів журналістів
В Об'єднаних Арабських Еміратах офіційно заборонили Skype
ФБР хоче "прослуховувати" весь інтернет - від Gmail та Skype до ігрових чатів