UA / RU
Підтримати ZN.ua

Метелики здатні орієнтуватися по магнітному полю Землі – вчені

Метелики, що мігрують на тисячі кілометрів, показали здатність до навігації за допомогою орієнтирів місцевості і глобального магнітного поля.

Вчені з Лундського університету заявили про те, що австралійські метелики, які мігрують на тисячі кілометрів, демонструють здатності до навігації за допомогою орієнтирів місцевості і глобального магнітного поля. Як повідомляє Naked science, це перше свідчення про використання геомагнетизму у нічних комах: до цих пір вважалося, що вони орієнтуються лише по Місяцю і зіркам.

Наголошується, що мільйони нічних метеликів (Agrotis infusa, богонги) щовесни перетинають Південно-Східну Австралію, в повній темряві долаючи більше тисячі кілометрів, щоб досягти темних печер в Австралійських Альпах. В їхній прохолоді вони проводять літо, а восени знову мігрують до місця народження, щоб залишити нове потомство. В ході нового дослідження вчені встановили, що для навігації при перельотах метелики здатні орієнтуватися на магнітне поле Землі.

Богонги привернули увагу вчених рекордною для нічних комах дистанцією своїх міграцій. Їхня найпростіша нервова система нездатна механічно запам'ятати весь складний маршрут і відтворювати його покоління за поколінням. У ході дослідження вчені провели лабораторні експерименти, симулюючи умови міграції для комах, поміщених в камеру.

Виявилося, що вони змінюють напрямок руху у відповідності з лініями магнітного поля, а також певними, помітні орієнтирами на місцевості. Якщо ці сигнали суперечили один одному, метелики швидко збивалися з потрібної траєкторії.

Раніше вчені з'ясували, що полівки прерій здатні до емпатії. Раніше вчені вважали, що здатність до емпатії є тільки у тварин з відносно великим мозком: мавп, слонів, собак. Тепер же дослідники встановили, що полівки, відомі як хороші сім'янини, здатні надавати допомогу своїм друзям і родичам.