UA / RU
Підтримати ZN.ua

Meta заблокувала понад 1000 облікових записів «тролів», які підтримували війну в Україні

"Тролі" працювали щодня "з невеликою перервою на обід".

Компанія Meta, яка володіє соціальними мережами Facebook та Instagram, відключила понад 1000 фальшивих облікових записів («тролів»), які залишали коментарі на підтримку війни в Україні. Як повідомляє «Радіо свобода», «тролі» працювали щодня «з невеликою перервою на обід».

Більше того, деякі з облікових записів публікували проросійські та проукраїнські облікові записи з різницею в кілька хвилин.

Читайте також: Twitter заблокував акаунти російських пропагандистів «РІА Новості» у Британії та ЄС

Зазначається, що Meta розпочала розслідування після публікації російського видання "Фонтанка", яка викривала "фабрику тролів". Її робота публічно координувалася через Telegram-канал "Кібер фронт Z".

У ході цього розслідування було виявлено спроби «заспамити» коментарями пости у соціальних мережах Instagram, Facebook, TikTok, Twitter, YouTube, LinkedIn, "ВКонтактє" та "Однокласнікі". Мішенями для коментаторів ставали політики, журналісти, актори та бренди з усього світу. Усі вони публічно засуджували вторгнення Росії до України та підтримували нашу країну.

У звіті Meta говориться, що кампанія мала явну і приховану складову. Так, у каналі Кібер фронт Z публікувалися заклики переходити за посиланнями на акаунти або конкретні пости і залишати там коментарі, що підтримують агресію Росії. Цим займалися і фальшиві акаунти, якими керувала «фабрика тролів».

Компанія вивчила активність облікових записів і дійшла висновку, що вони працювали сім днів на тиждень «з невеликою перервою на обід». Крім того, були виявлені «окремі випадки», коли один і той же обліковий запис публікував коментарі з різною позицією з різницею в кілька хвилин.

У Meta вважають, що це була спроба підірвати діяльність «фабрики тролів» зсередини.

Після закінчення розслідування Meta видалила 45 аккаунтів "тролів" у соціальній мережі Facebook і 1037 – у Instagram і продовжує блокувати їхні спроби повернутися.

Нагадаємо, двопартійна група з трьох американських сенаторів звернулася до Facebook, Twitter та Telegram з закликом посилити боротьбу з поширенням російської іспаномовної пропаганди про війну в Україні.