UA / RU
Підтримати ZN.ua

Масове тестування може ліквідувати COVID-19 за півтора місяці - дослідження

Математичне моделювання вказує на те, що при швидкому тестуванні 75% населення міста що 3 дні пандемію реально перемогти всього за 6 тижнів.

Швидке масове тестування населення що 3 дні, особливо людей, у яких не виявляються симптоми коронавірусу, може знищити пандемію всього за шість тижнів.

Про це, як повідомляє Business Insider, йдеться в новому дослідженні Гарвардської школи охорони здоров'я і Університету Колорадо в Боулдері, передає Укрінформ.

Так, автори припускають, що швидкі тести, хоча і менш точні, можуть дозволити органам охорони здоров'я вдаватися до більш цілеспрямованим і дієвим заходам, а не тільки до заходів загального обмеження.

«Ці швидкі тести є тестами на заразність. Вони надзвичайно ефективно виявляють COVID-19, коли люди хворі», - зазначив професор епідеміології в Гарварді і співавтор дослідження Майкл Міна.

Тому в дослідженні передбачається, що якби 50% населення США тестувалося щотижня, а ті, у кого позитивні результати, відразу йшли на самоізоляцію, це стало б величезним кроком вперед.

"Замість того, щоб змушувати всіх залишатися вдома, щоб бути впевненими, що якийсь один хворий людина не поширює захворювання, ми могли б закликати до перебування вдома тільки інфікованих, водночас всі інші могли б повноцінно жити», - зазначив професор інформатики з Університету Колорадо і один з авторів дослідження Даніель Ларремор.

Отже, математичне моделювання вказує на те, що при швидкому тестуванні 75% населення міста кожні 3 дні пандемію реально перемогти всього за 6 тижнів. Адже кількість тих, хто інфікується, в цьому випадку знизиться на 88%.

Раніше моделювання Київської школи економіки (KSE) показало, що при дотриманні карантину вихідного дня до кінця 2020 року в Україні внаслідок коронавірусної інфекції COVID-19 може померти від 17 до 33 тисяч осіб.

Також в КСУ відзначили, що Якби кожен день в Україні виявляли б по 2 тис. Нових інфікованих, то такий рівень тестування, який у нас є сьогодні, був би актуальним. Однак сьогодні треба робити уп'ятеро більше тестів на коронавірус - близько 200 тис. на добу.