UA / RU
Підтримати ZN.ua

Марсохід Curiosity зняв на відео рух хмар на Марсі

Хмари були такі тонкі, що ровер використав спеціальну технологію для стеження за ними.

Марсохід Curiosity, який вже 10 років займається вивченням Марса, записав на відео рух хмар на Червоній планеті. Як повідомляє Space.com, хмари проносилися над горою Шарп, ровер спостерігав за ними, щоб виміряти швидкість їхнього руху.

Але це було непросте завдання. У NASA пояснили, що камера Curiosity не призначена, щоб спостерігати за небом. Її створювали для того, щоб робити знімки каміння та ландшафту у пошуках слідів можливого життя на Марсі.

Читайте також: Марсохід Perseverance з другої спроби отримав нову пробу ґрунту

«Марсіанські хмари дуже тонкі, тому для спостереження за ними потрібні спеціальні методи візуалізації. Для отримання чіткого статичного тла робиться кілька знімків. Це дозволяє решті рухомого всередині зображення — наприклад, хмарам або тіням — стати видимими після віднімання цього статичного фону на кожному окремому зображенні», — йдеться в повідомленні NASA.

Рух хмар та їхніх тіней потрапили у два ролики, які марсохід зняв 12 грудня 2021 року у 3325 сол (марсіанський день) своєї місії. У NASA зазначили, що Curiosity двічі використав свою навігаційну камеру, щоб дослідити хмари із двох різних точок зору. В агентстві додали, що відео дозволяють вченим розрахувати швидкість та висоту хмар, що, у свою чергу, може допомогти дізнатися про їхній склад.

NASA

Фахівці NASA також зазначили, що хмари дуже високо, на висоті близько 80 кілометрів від поверхні. На такій висоті дуже холодно, ймовірно, що хмари складаються з діоксиду вуглецю, на відміну від нижчих хмар, що складаються з частинок водяного льоду.

В агентстві не уточнили, на якій швидкості рухаються хмари, але зазвичай швидкість вітру на поверхні Марса становить сім-35 кілометрів на годину.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

NASA

Раніше вчені з Університету Техасу в Остіні заявили про те, що озеро рідкої води на Марсі, яке було знайдено у 2018 році, ймовірно, є лише «пиловим міражем». За їхніми словами, відображення у цьому регіоні збігається із відображенням вулканічних рівнин.