UA / RU
Підтримати ZN.ua

Марсохід Curiosity знову "приспали" через сонячний шторм

Вранці 5 березня на Сонці стався так званий корональний викид маси - викид гігантської хмари плазми, яка зараз рухається у бік Марсу.

Марсохід NASA Curiosity переведено в режим сну через наближення до Марса хмари сонячної плазми, говориться в повідомленні на офіційному мікроблозі Twitter.

На початку тижня фахівці 3 вивели марсохід зі сплячого режиму, розраховуючи, що в наступні кілька тижнів він зможе повернутися до дослідницької роботи, проте тепер сонячний шторм змусив їх знову "приспати" апарат.

Вранці 5 березня на Сонці стався так званий корональний викид маси - викид гігантської хмари плазми, яка зараз рухається у бік Марсу. У тих випадках, коли такі хмари доходять до Землі, вони провокують у магнітосфері Землі значні збурення - магнітні бурі. Оскільки Марс не володіє глобальним магнітним полем, його поверхня ніяк не захищена від потоків високоенергічних заряджених частинок Сонця. Такі частинки можуть викликати збої в електронних схемах і навіть повністю вивести з ладу космічні апарати.

- Марсохід Curiosity "завис" і перестав реагувати на команди з Землі

Наразі фахівцям NASA доводиться бути дуже обережними, оскільки раніше вийшов з ладу через збій у пам'яті один з двох бортових комп'ютерів марсохода.

Марсохід Curiosity здійснив посадку на поверхню Марса 6 серпня 2012 року. Місце посадки знаходиться в кратері Гейла, у південній півкулі планети. На борту Curiosity встановлено десять наукових інструментів загальною масою 75 кілограмів, призначених для детальних геологічних і геохімічних досліджень, вивчення атмосфери і клімату планети, пошуку води і її слідів, органічних речовин. Інструменти покликані визначити, чи був колись Марс придатний для життя і чи є на ньому місця, придатні для життя зараз. !zn

Читайте також:

Американський мільярдер відправить на Марс сімейну пару

Curiosity знайшов на Марсі воду, сірку та хлор

Марсохід сфотографував "фобосовське затемнення" на Марсі

Curiosity виявив на Марсі загадковий блискучий об'єкт