UA / RU
Підтримати ZN.ua

Марсохід Curiosity вперше "подивився" собі на спину

Ровер передав на Землю фото своєї спини.

Ровер вперше зробив фото своєї спини

Марсохід Curiosity передав на Землю перші кольорові знімки, які були зроблені не за допомогою руки-маніпулятора, а за допомогою камери, встановленої на самому ровері, що дозволило йому вперше "подивитися" собі на спину. Про це повідомляє Планетологічне суспільство.

За три роки перебування на Марсі ровер зробив кілька сотень "селфі", які потім передавалися на Землю. Ці "селфі" були обмежені за своїм куту огляду і тим, з якого ракурсу вони були отримані. До цього часу роверу не вдавалося зробити фото своєї спини. Зараз у інженерів з'явився привід отримати такі фото, оскільки нещодавно марсохід проїхав повз активний марсіанський бархана, пісок з якого міг потрапити на спину ровера.

Читайте також: NASA скасувало політ на Марс, запланований на березень

Для вивчення цього піску у дослідників є кілька причин. Перша з них та, що за розташуванням піщинок вони зможуть зрозуміти, як поводять себе дюни на Марсі. Крім того, вчені зможуть дізнатися, як пісок впливає на роботу ровера.

На знімках помітно, що пил розподілений по поверхні марсохода дуже рівномірно, за винятком центральної частини ровера, яка повністю позбавлена пилу.

NASA

Раніше марсохід передав на Землю детальні фото піщаних дюн в районі гори Шарп. Дюни, знімки яких були передані марсоходом, є частиною масиву "дюн Бангольда" - області поверхні Марса, яка розташовується недалеко від гори Шарп і кратера Гейла. Дюни Багнольда активні: зображення з орбіти показують, що вони рухаються приблизно на один метр за земний рік.