UA / RU
Підтримати ZN.ua

Марсохід Curiosity вперше отримав зразки речовини з середини пробуреного каменю

Отримані зразки - це "капсула часу", оскільки їх взято з середини каменю і вони можуть містити інформацію про умови на Марсі мільярди років тому.

© mia.ulmic.ru
Curiosity взяв зразки ґрунту на Марсі
Curiosity взяв зразки ґрунту на Марсі
© mia.ulmic.ru
© mia.ulmic.ru
Отримані Curiosity зразки ґрунту на Марсі

Марсохід 3 вперше отримав зразки речовини зсередини пробуреного каменю - протягом декількох днів "кам'яний пил" буде переправлено в хімічну лабораторію в середині корпусу ровера, повідомили представники Лабораторії реактивного руху NASA.

На початку лютого марсохід, що працює на поверхні Марса з серпня 2012 року пробурив встановленим на його маніпуляторі мініатюрним буром два отвори в плоскому камені, що отримав назву "Джон Кляйн" - на честь одного з керівників проекту марсохода, який помер у 2011 році.

Тепер вчені вперше отримали фотографії мініатюрного ковша марсохода, заповненого кам'яним порошком, вибуреним "дрилем" марсохода.

"Вигляд цього порошку в ковші дозволив нам переконатися в тому, що ми вперше зібрали зразки при бурінні каменю. Багато хто з нас працював роками заради цього дня", - сказав Скотт Макклоски (Scott McCloskey), фахівець з бурової системі Curiosity.

"Наукова група була вражена тим, що отримані при бурінні зразки не були (звичайного для Марса) ржаво-червоного кольору, який пов'язаний з окисленням. (Їх сірий колір) вказує, що вони можуть дати інформацію про долю заліза", - зазначив Джоел Гуровиц, спеціаліст з систем збору зразків. Його колега Луїс Джэндара зазначила, що отримані зразки - це "капсула часу", оскільки вони отримані зсередини каменю, вони можуть містити інформацію про умови на Марсі мільярди років тому.

За словами Деніела Лимонади (Daniel Limonadi), провідного інженера з систем збору зразків, "передача" зразків у хімічні лабораторії SAM та CHEMIN - питання "наступних декількох днів". До цього зразки будуть пропущені через спеціальне сито, яке залишить частинки розміром не більше 150 мікрон.

Марсохід Curiosity здійснив посадку на поверхню Марса 6 серпня 2012 року. Місце посадки знаходиться в кратері Гейла, у південній півкулі планети. На борту Curiosity встановлено десять наукових інструментів загальною масою 75 кілограмів, призначених для детальних геологічних і геохімічних досліджень, вивчення атмосфери і клімату планети, пошуку води і її слідів, органічних речовин. Інструменти покликані визначити, чи був колись Марс придатний для життя і чи є на ньому місця, придатні для життя зараз. !zn

Читайте також:

Кращі фотографії Марса, зроблені Curiosity

Curiosity знайшов на Марсі воду, сірку та хлор

На Землі виявлено марсіанський метеорит віком 2,1 млрд років

NASA запустить другий марсохід в 2020 році