Вчені заявили про те, що риби в океанах з раннього дитинства звикають харчуватися пластиковими відходами подібно до того, як діти звикають харчуватися нездоровим фастфудом. Результати роботи дослідників опубліковані в журналі Science.
Висока концентрація у морській воді частинок з полістиролу викликає у мальків морського окуня звикання до них, що уповільнює зростання мальків і робить їх більш уразливими для хижаків. Дослідники провели серію експериментів, в ході яких згодовували малькам морського окуня мікрочастинки пластику.
У відсутність таких частинок близько 96% ікринок успішно перетворювалися на мальків. У водних резервуарах з високою концентрацією мікропластику цей показник зменшувався до 81%. Мальки, які народилися в більш каламутній воді, виявилися більш дрібними, рухалися повільно і мали гіршу здатність орієнтуватися в середовищі існування.
При зустрічі з хижаками близько 50% мальків, які виросли в чистій воді, виживали протягом доби. Мальки ж, вирощені в резервуарах з більш високим рівнем концентрації мікрочастинок, за той же період загинули всі.
Пластик також змінює смакові уподобання мальків: мальки, що виросли в каламутній воді, воліють харчуватися пластиковими частками навіть тоді, коли у них є можливість є зоопланктон.
Раніше повідомлялося про те, що студент Ісландської академії мистецтв Арі Йонссон запропонував екологічно безпечну альтернативу пластиковим пляшкам та створив перший прототип ємності з перероблених водоростей.