UA / RU
Підтримати ZN.ua

Магнітне поле могла породити мантія Землі, а не ядро

Вчені дали нові оцінки термодинаміки мантії ранньої планети.

Вчені з Інституту геофізики і фізики планет Інституту океанографії Скріппса заявили про те, що магнітне поле Землі було згенеровано не її ядром, а мантією. Це припущення засноване на новій оцінці термодинаміки мантії ранньої планети і може змінити уявлення про зародження магнітного поля Землі та її історію, повідомляє "Популярная механика".

Багато років геологи вважали, що магнітне поле нашої планети було згенеровано зовнішньою рідкою частиною її ядра. Згідно до цієї гіпотези, магнітне поле з'явилося в результаті конвекції від швидкого обертання розігрітого рідкого металу. У твердій мантії подібний процес йти не міг.

У 2007 році науковці припустили, що мантія ранньої Землі була розплавлена. Цю частину мантії назвали "океаном базальтової магми". Цю ж ідею розвинули в новому дослідженні. Автори роботи розрахували граничні термодинамічні показники мантії, необхідні для створення магнітного поля планети.

"На даний момент ми не збудували єдину теорію термічної еволюції Землі. Наше дослідження - лише наступний крок до розуміння того, як сформувалася планета", - заявив один з дослідників Дейв Стегман.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше американські вчені заявили про те, що молода Земля виглядала не так, як зараз. Ще 3,2 мільярда років тому всю поверхню планети покривали води океану.