Історичний архівний центру В'єтнамської війни при Техаському технологічному університеті опублікував розсекречені документи ВМС США про мінування прибережних вод В'єтнаму під час війни. У документах міститься інформація про те, що магнітна буря, викликана високою сонячною активністю, могла стати причиною підриву мінних полів у серпні 1972 року, повідомляє N+1.
Наголошується, що 4 серпня 1972 року патрульний літак, який здійснював обліт мінних полів у Південно-Китайському морі в районі в'єтнамського порту Хон Ла, спостерігав серію з 20-25 вибухів у воді, що трапилися протягом 30 секунд. Крім того, екіпаж літака помітив ще 25-30 плям на воді, які свідчили про підриви, що сталися раніше. Міни були встановлені за чотири тижні до вибуху, але точної причини їхнього підриву екіпажу літака встановити не вдалося. До спрацьовування таймерів самознищення на пристроях залишалося ще 30 днів.
Відзначається також, що міни були встановлені на відстані не менше 21 метра один від одного. Розробники боєприпасів заявили, що в цьому випадку вибухова хвиля від однієї міни могла б привести в дію підривники, якщо б вони були налаштовані на високу чутливість до змін магнітного поля - вибух міг би змістити сусідні міни занадто швидко, що і призвело б до вибуху. Цю причину військові виключили. У підсумку розслідувачі прийшли до висновку, що причиною масштабного підриву мінних полів стала геомагнітна буря.
ВМС США запросили дані про сонячну активність у Лабораторії космічного середовища Національного управління океанічних і атмосферних досліджень. З'ясувалося, що вранці 4 серпня на Сонці в області MR 11976 були зареєстровані викиди корональної речовини і інтенсивні спалахи. Це була найсильніша сонячна буря, зареєстрована за останні 25 років. Потік заряджених частинок від Сонця досяг Землі всього за 14,6 години і, імовірно, став причиною збоїв в енергопостачанні і телеграфного зв'язку в районах Північної Америки.
Нагадаємо, 6 вересня минулого року на Сонці було зафіксовано найпотужніший за 12 років спалах.