Вчені з США, Франції, Канади, Сербії та Греції заявили про те, що стародавні люди з'явилися на острові Наксос в Егейському морі понад 200 тисяч років тому. Крім того, кам'яні знаряддя праці були знайдені в шарі 30-40 тисяч років тому, тобто, люди сучасного типу виявилися тут теж раніше, ніж вважалося, повідомляє N+1.
До недавнього часу дослідники вважали, що стародавні люди до пізнього плейстоцену (період закінчився близько 11,7 тисяч років тому) не заселяли райони з суворим кліматом (пустелі, напівпустелі і високогір'я) і віддалені від материків острова. Але недавні дослідження показують, що люди заселили напівпустельний півострів Анатолію близько мільйона років тому, а у високогірних районах (денисівські люди на Тибетському плато) з'явилися близько 160 тисяч років тому.
У ході дослідження вчені знайшли сліди присутності стародавніх людей віком близько 200 тисяч років на острові Наксос, віддалений від Анатолії більш ніж на 100 кілометрів по прямій. За кілька років їм вдалося виявити близько 12 тисяч кам'яних знарядь праці, верхній шар яких датується 13-14 тисячами років тому, а нижній - 189-220 тисячами років тому.
На думку дослідників, неандертальці близько 200 тисяч років тому могли потрапити на Наксос по суші під час льодовикового періоду. Крім того, існують непрямі докази того, що вони могли пересуватися на невеликі відстані по воді. Вчені вважають, що острів сподобався їм наявністю прісної води, тварин, на яких можна було полювати, і кременистого сланцю, зручного для виготовлення знарядь. Сліди людей на Наксосі говорять про те, що неандертальці і люди сучасного типу необов'язково потрапили в Європу по суші.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені встановили, що гени неандертальців викликають депресії, нікотинову залежність і захворювання шкіри у сучасних людей.