UA / RU
Підтримати ZN.ua

Люди стали прямоходячими ще під час життя на деревах – дослідження

Скелет Літтл Фут - перший із знайдених, у якого ідеально збереглися кінцівки.

Група дослідників надала докази того, що предки сучасної людини стали прямоходячими коли мешкали на деревах. Такі дані вчені отримали після аналізу самого повного скелета раннього предка людини, пише Naked Science.

Першими кістками скелета віком 3,67 мільйона років особини StW 573, яку ще називають Літтл Фут, були 12 кісток стопи і фрагменти кістки ноги. Скелет Літтл Фут - перший із знайдених, у якого ідеально збереглися кінцівки. Зазначається, що більше 90% цього скелета належать представниці австралопітеків.

"У цього гомініда, першого з усіх виявлених, нижні кінцівки були довші від верхніх, як у нас. Це важлива знахідка, так як у трохи більш ранніх гомінід - ардипитеків, що передували австралопітекам - руки були довші ніг, подібно вищим приматам, наприклад горил. Це означає, що вона багато пересувався на двох кінцівках", - сказав один з учених, що проводили дослідження.

Він додав, що через те, що руки Літтл Фут були коротші, ніж у сучасних людей, коли особина не могла легко переносити предмети, проте могла легше лазити по деревах.

Раніше вчені з Університету Нью-Йорка заявили про те, що предки людини почали ходити на двох ногах ще чотири мільйони років тому, тобто значно раніше загальноприйнятого уявлення про еволюцію.