UA / RU
Підтримати ZN.ua

Люди можуть почати жити на Місяці вже цього десятиліття – NASA

Створення житла необхідне для проведення наукових досліджень.

Люди можуть залишатися на Місяці на тривалий час уже цього десятиліття. Говард Ху, який очолює місію космічного корабля «Оріон» заявив, що створення житла буде потрібно для підтримки наукових місій, повідомляє ВВС.

За його словами, запуск ракети-носія Space Launch System з кораблем "Оріон" став "історичним днем для польоту людства до космосу". "Це перший крок, який ми робимо на шляху до довгострокового дослідження космосу не тільки для США, але і для всього світу", - заявив Ху.

Читайте також: Крихітний супутник NASA досяг орбіти Місяця

Він заявив, що якщо перший запуск у рамках місії «Артеміда» пройде успішно, наступний буде пілотованим. Під час третього польоту в рамках місії астронавти можуть висадитися на Місяці вперше з часів «Аполлонів» 50 років тому.

За словами Ху, ця місія проходить за планом, всі системи працюють штатно. Фахівці NASA готуються до наступного запалення двигунів "Оріона", який дозволить вивести космічний корабель на орбіту навколо Місяця.

Один з найкритичніших етапів місії – повернення «Оріона» назад на Землю. Корабель увійде в атмосферу планети на швидкості близько 38 тисяч кілометрів на годину, що в 32 рази більше за швидкість звуку. В цей час захисні екрани корабля нагріються до трьох тисяч градусів за Цельсієм.

Після того, як безпека запусків у рамках «Артеміди» буде підтверджена, у NASA очікують, що люди можуть почати жити на Місяці «вже цього десятиліття».

За словами Ху, основна мета повернення людей на супутник Землі – з'ясувати, чи є вода на його південному полюсі. Це важливо, оскільки воду з Місяця можна буде використовувати для забезпечення кораблів, які слідуватимуть далі, наприклад, на Марс.

Корабель "Оріон" запустили 16 листопада. Перший запуск у рамках «Артеміди» мав відбутися ще у серпні, але через витік рідкого водню запуск кілька разів переносили. У вересні проблеми усунули, але після старту завадив тропічний шторм «Ніколь», що обрушився на Космічний центр Кеннеді. Через погодні умови старт перенесли з 14 на 16 листопада.

Ракета Space Launch System - найпотужніша з будь-коли створених NASA. Якщо перший випробувальний політ пройде успішно, то астронавти піднімуться на борт для наступного польоту 2024 року, що призведе до висадки на Місяць двох людей 2025 року.

Місію названо на честь богині Артеміди, яка була сестрою-близнюком Аполлона (назва першої американської місячної місії). Передбачається, що «Артеміда» має стати поновленням місячної програми з висадженням американських астронавтів на поверхню природного супутника Землі.

Місія планується в 2025 році, хоча багато експертів вважають, що тимчасові рамки, ймовірно, зрушать.

Про особливості місії "Артеміда" та підготовки до старту читайте у статті Юрія Кирпичова "Америка повертається на Місяць!" на ZN.UA.