UA / RU
Підтримати ZN.ua

Люди можуть безпечно долетіти до Марса – вчені

Але вони повинні повернутися протягом чотирьох років.

Міжнародна група вчених провела дослідження, в рамках якого оцінила ризики, пов'язані з космічною радіацією під час подорожі до Марса. В результаті вони прийшли до висновку, що така подорож можлива, але астронавти повинні встигнути здійснити її протягом чотирьох років, повідомляє The Next web.

Гонка за підкорення Марса набирає обертів. Так, Китай приєднався до США в спробі доставити людей на Червону планету вже до 2030 року. Одна з основних перешкод на цьому шляху - радіація від Сонця, зірок і галактик. Вона може викликати розвиток раку або навіть променеву хворобу під час подорожі.

У ході дослідження вчені об'єднали геофізичні моделі випромінювання частинок з моделюванням того, як вони можуть вплинути на космічний корабель і його пасажирів. Розрахунки показали, що вирішальну роль відіграє товщина захисного екрану. Відносно  товстий матеріал може захистити астронавтів, а ось занадто товстий - може збільшити дози радіації, які вони отримають.

Вчені також заявили, що оптимальним часом для польоту на Червону планету є пік сонячної активності. Вони вважають, що здійснити подорож за цей цілком час реально. Але астронавти повинні почати політ і повернутися на Землю протягом чотирьох років.

«Це дослідження показує, що хоча космічне випромінювання накладає суворі обмеження на те, наскільки важким може бути космічний корабель і час запуску, а також демонструє технологічні труднощі для польотів людей на Марс, така місія все ж життєздатна», - заявив співавтор дослідження Юрій Шприц.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Марсохід Curiosity виявив загадкову арку на Червоній планеті

Раніше NASA розпочало пошук добровольців, які будуть готові прожити рік в «Дюне Альфа» - спеціальної локації, облаштованій у Космічному центрі Джонсона. Умови тут будуть ідентичні марсіанському середовищу проживання.