UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лікарі вперше виявили вуглецеві нанотрубки в легенях дітей

Випробування на мишах показали, що вуглецеві нанотрубки можуть мати такий же вплив на організм, як азбест.

Вчені виявили вуглецеві нанотрубки у легенях у дітей, що живуть в Парижі. Цей випадок став першим прецедентом виявлення вуглецевих нанотрубок в організмі людини. Повідомлення про це було опубліковано виданням New Scientist.

Дуже легкі і міцні, вуглецеві нанотрубки показали великий потенціал використання в обчислювальній техніці та виробництві медичного обладнання. Разом з тим, їх використання викликало деякі побоювання після того, як було встановлено, що вони впливають на піддослідних мишей подібно до азбеста.

Дослідники з Франції провели обстеження 64 дітей, хворих на астму, і виявили в легенях всіх з них вуглецеві нанотрубки. У п'яти інших обстежених дітей також були виявлені нанотрубки в імунних клітинах, взятих з легенів.

Читайте також: Вчені виявили зв'язок між захворюванням на шизофренію та імунітетом людини

Поки що кількість нанотрубок в легенях, так само, як і їх походження, залишаються невідомими. Люди, які страждають на астму, є особливо схильними до їх впливу. Навіть якщо нанотрубки не є токсичними самі по собі, вони можуть затримувати частинки пилу або інших речовин і сприяти забрудненню легенів.

Раніше повідомлялося про те, що вчені розробили систему, яка дозволяє їм отримати вуглецеві нановолокна з атмосферного вуглекислого газу. Розробка дозволить зменшити вміст вуглекислого газу в атмосфері Землі і забезпечити промисловість важливою сировиною.