Група вчених із США і Великої Британії проаналізувала дані Міжнародного союзу охорони природи, Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, а також місцеві дані різних країн і заявила про те, що кожна п'ята тварина суші є предметом нелегальної торгівлі. Дані, отримані дослідниками, в 1,5 рази вище попередніх оцінок, повідомляє Naked science.
Приблизно кожен четвертий вид ссавців і птахів, кожен восьмий вид плазунів і кожен десятий вид земноводних служить предметом торгівлі. Всього ж приблизно з 31500 видів хребетних суші 5579 - тобто 18% - ловляться, продаються і купуються, нерідко вже в переробленому вигляді.
За словами дослідників, обсяг нелегальної торгівлі тваринами досягає 8-21 мільярда доларів на рік, тобто, це один з найбільших чорних ринків у світі. Головними центрами його виступають регіони з найрізноманітнішою фауною: Південна Америка, Південно-Східна Азія, Центральна і Південно-Східна Африка. Вчені вважають, що найближчим часом обсяги торгівлі тваринами будуть тільки рости.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені заявили про те, що великим тваринам загрожує вимирання до 2100 року. Вчені внесли в тривожний список чорного носорога, бенгальського тигра і інших представників фауни, яких вже сьогодні практично неможливо зустріти в природі.