UA / RU
Підтримати ZN.ua

Космологи розгледіли на Плутоні товстий шар атмосфери

Науковці відзначили, що очікували виявити на Плутоні атмосферу, але значно менших розмірів.

Експерти американського космічного агентства NASA встановили, що товщина атмосфери Плутона складає більше півтори тисячі кілометрів.

Як повідомляється на сайті агентства, визначити товщину атмосфери Плутона вдалося під час сонячного затемнення, коли автоматична міжпланетна станція New Horizons пройшла через тінь Плутона, а сонце підсвітило його атмосферу.

Науковці відзначили, що очікували виявити на Плутоні атмосферу, але значно менших розмірів.

Фахівці NASA уточнили, що верхні шари атмосфери Плутона складаються в основному з азоту, а в нижніх присутні вуглеводи.

Крім того, автоматична міжпланетна станція New Horizons виявила на Плутоні ділянка, вкриті крижаними плато.

New Horizons - автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.

Запуск здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) в 2007 році і Плутону - в 2015 році. Після прольоту повз Плутона апарат, можливо, вивчить один з об'єктів поясу Койпера. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.

Читайте також: NASA опублікувало перше фото поверхні Плутона

Міжпланетна станція New Horizons залишила околиці Землі з найбільшою з усіх космічних апаратів швидкістю. В момент вимкнення двигунів вона склала 16,26 км/с (відносно Землі). Геліоцентрична швидкість склала 45 км/с, що дозволило б станції New Horizons піти з Сонячної системи навіть без гравітаційного маневру поблизу Юпітера.

Раніше повідомлялося, що New Horizons 14 липня завершив свою місію, коли досягнув мінімальної відстані до Плутона (приблизно 12,5 мільйонів кілометрів) і пролетів повз нього. Він передав на Землю останній і найбільш чіткий знімок поверхні планети.