UA / RU
Підтримати ZN.ua

Космічне сміття могло знищити японський телескоп для вивчення чорних дір

Поблизу телескопа виявлено п'ять уламків.

Японське агентство аерокосмічних досліджень втратило зв'язок зі своїм новим рентгенівським телескопом Hitomi, призначеним для дослідження чорних дір, під час проведення первинних тестів і калібрувань. Повідомлення про це було опубліковано на сайті журналу Nature.

Як заявляють в агентстві, стан зонда на даний момент залишається невідомим. Разом з тим, військові з Об'єднаного центру космічних операцій змогли відстежити космічний телескоп і виявити біля нього п'ять об'єктів, які нагадують уламки.

Читайте також: Супутник КНДР стабілізувався на орбіті, але не передає дані на Землю – Reuters

Спостереження показують, що обсерваторія зіткнулася з космічним сміттям, а не вибухнула, як передбачалося раніше.

Агентство втратило контакт з телескопом 26 березня. З тих пір йому вдалося отримати один короткий сигнал із супутника, і фахівці продовжують працювати над відновленням повідомлення з зондом.

Обсерваторія Hitomi, раніше відома як ASTRO-H, була запущена 16 лютого 2016 року. Вона була призначена для вивчення рентгенівських променів від таких космічних об'єктів, як чорні діри, скупчення галактик і темна матерія. Вона несе на своєму борту спектрометр м'якого рентгенівського випромінювання (SXS) для вимірювання довжини хвиль від 0,1 до 10 килоелектронвольт. За допомогою SXS вчені планували отримати знімки з високою роздільною здатністю.