Компанія Boeing має намір повернути своїм літакам довіру пасажирів і бізнесу після серії трагічних подій, які заплямували репутацію популярних авіалайнерів.
Літаки Boeing 737 MAX будуть одними з найбезпечніших у світі після того, як фахівці компанії завершать доопрацювання системи поліпшення характеристик маневреності (Maneuvering Characteristics Augmentation System, MCAS). Про це йдеться в заяві генерального директора корпорації Boeing Денніса Меленбурга, опублікованій у вівторок на сайті компанії.
"Компанія віддала всі сили, щоб переконатися в ефективності прийнятих нововведень. Ми витратили понад 100 тис. годин на розробку поліпшень. Ми також провели 814 випробувальних польотів з оновленим програмним забезпеченням, - наголошується в ньому. - Коли Boeing 737 MAX повернеться до польотів, то це буде один із найбезпечніших літаків".
Експлуатація Boeing 737 MAX була припинена після двох катастроф. 10 березня в Ефіопії розбився Boeing 737 MAX 8 авіакомпанії Ethiopian Airlines, загинули 157 осіб. 29 жовтня 2018 року жертвами катастрофи літака аналогічної моделі компанії Lion Air в Індонезії стали 189 осіб.
Керівництво Boeing визнало, що в обох випадках на борту повітряних суден перед тим, як вони розбилися, мав місце збій у роботі MCAS. Після цього багато країн з міркувань безпеки призупинили експлуатацію літаків даної серії.
Нагадаємо, пасажирський літак Boeing 737 індонезійської авіакомпанії Lion Air зазнав аварії в Яванському морі через 13 хвилин після зльоту з аеропорту Джакарти. На борту знаходилися 188 осіб, серед яких 181 пасажир, двоє пілотів і шість бортпровідників, ніхто з них не вижив. Причинами падіння назвали проблеми у системі керування, що виникли після зльоту.
10 березня в Ефіопії зазнав катастрофи авіалайнер компанії Ethiopian Airlines. Boeing 737 MAX 8 рейсу ET 302 вилетів з аеропорту Боле в столиці Ефіопії Аддіс-Абеба в столиці Кенії Найробі. Через кілька хвилин після зльоту літак зник з радарів. В 8:44 за місцевим часом Boeing впав в 62 км від Аддіс-Абеби, в районі міста Бішофту. Трекер Flightradar24 називає можливою причиною аварії проблеми, що виникли відразу після вильоту літака з аеропорту.
На борту літака перебували громадяни 33 держав - 149 пасажирів і вісім членів екіпажу. Українців серед загиблих немає.
Рішення про тимчасову заборону польотів Boeing 737 MAX були прийняті в Євросоюзі, Канаді, Україні, Австралії, Китаї, Сінгапурі, Ефіопії, Південної Кореї, а також авіаперевізниками Aeromexico, Cayman Airways, Comair і Aerolíneas Argentinas.
Федеральне управління цивільної авіації США не збиралося закривати повітряний простір для літаків цього типу, проте президент Дональд Трамп розпорядився заборонити польоти Boeing 737 MAX над територією країни.
5 травня стало відомо, що американська авіабудівна корпорація Boeing ще за рік до першої авіакатастрофи за участю авіалайнера 737 Max знала про проблеми з датчиками, проте приховувала цю інформацію від громадськості.