UA / RU
Підтримати ZN.ua

Коронавірус з Китаю може "ховатися" від виявлення

У деяких випадках захворювання протікає без підвищення температури.

Новий коронавірус з Китаю може бути складно виявити, оскільки в деяких випадках перебіг захворювання проходить без підвищення температури тіла, повідомляє Bloomberg. Уряди по всьому світу використовують тепловізори для визначення можливих заражених, оскільки жар вважається одним з головних симптомів захворювання.

За даними джерел агентства, в деяких випадках у хворих людей може бути нормальна температура тіла, а інкубаційний період складає до двох тижнів. У Національній комісії з охорони здоров'я Китаю відзначають, що розуміння нового вірусу і його симптомів змінюються з часом і на даний момент медики спостерігають також за тими, у кого підвищення температури тіла незначно або не спостерігається зовсім, оскільки кількість хворих весь час зростає.

Це відкриття означає, що температурний скринінг – основний метод, який на даний момент використовується в аеропортах і великих транспортних центрах для контролю за поширенням вірусу – може виявитися не завжди ефективним.

Те, що температура тіла не завжди підвищується при зараженні, а також те, що вірус може "спати" відносно тривалий час, свідчить про те, що його носії можуть вільно переміщатися по світу. У кількох людей з числа тих, хто загинув після зараження, не було температури, хоча у них спостерігалися інші симптоми: утруднене дихання, кашель та важкість у грудях.

Раніше Китай прийняв рішення поставити тепловізори по всій країні, в інших країнах, таких як Сінгапур і Китай, будуть стежити за температурою тіла тих, хто прибув з Китаю. Разом з тим, на думку дослідника інфекційних захворювань Девіда Хеймана з Великої Британії, цих заходів недостатньо, оскільки люди можуть перетинати кордони ще до підвищення температури, а потім хворіти в іншій країні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Всесвітня організація охорони здоров'я позначила новий вірус з Китаю 2019-nCoV. Вперше він був діагностований у грудні минулого року. Новий коронавірус став сьомим вірусом такого типу, якими може заразитися людина.

Читайте також: У зв'язку зі спалахом нового коронавіруса у Китаї закрили 13 міст

У Китаї вже зафіксовано майже 830 випадків захворювання вірусною пневмонією, викликаною 2019-nCoV, 25 осіб померли. Британські епідеміологи вважають, що число заражених може значно перевищувати офіційні дані і сягати 4000 осіб.

Про поодинокі випадки захворювання також повідомляла влада Японії, Південної Кореї, Таїланду, Тайваню, В'єтнаму і США.

В американських аеропортах застосовуються тепловізори для виявлення пасажирів з підвищеною температурою. Пасажирів з міста Ухань перенаправляють до аеропортів Нью-Йорка, Лос-Анджелеса, Сан-Франциско, Атланти і Чикаго, де проводиться скринінг на предмет зараження вірусом.

Влада КНР запровадила жорсткий карантин у місті Ухань, що стало епіцентром спалаху захворювання, а також у містах Ечжоу і Хуангань.

Детальніше про спалах читайте в матеріалі DT.UA "25 осіб померли, Китай закриває міста: що відомо про новий коронавірус".